Watykan wydaje monetę upamiętniającą strzały kowidowe
9 sierpnia 2022 r
Tłumaczenie polskie za:
https://novusordowatch.org/2022/08/vatican-issues-vaccine-commemorative-coin/
Cena za to jest wysoka...
Nie jest tajemnicą, że Watykan jest obecnie spłukany. Rzeczywiście, nawet „ubogi kościół dla ubogich”, który promuje argentyński jezuita Jorge Bergoglio („papież Franciszek”), kosztuje.
Zaledwie kilka dni temu, 3 sierpnia 2022 r., włoskojęzyczny watykański blog Silere Non Possum poinformował, że aby nieco złagodzić problemy finansowe Watykanu, obecnie sprzedawane są lody na dziedzińcu Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie. Co gorsza, dziedziniec jest ogrodzony i można się do niego dostać tylko przez kościół. Oznacza to, że ludzie muszą najpierw wejść do kościoła i przejść przynajmniej przez baptysterium, aby dotrzeć do dziedzińca i nabyć gelato. Co gorsza, nieuchronnie będą kuszeni, aby wrócić do kościoła z (kapiącymi?) lodami w ręku.
Przypomina to trochę czas, kiedy Franciszek wynajął Kaplicę Sykstyńską firmie Porsche na imprezę firmową, na początku swojego „pontyfikatu”. Ale, jak jezuicki pseudo-papież poinformował świat w styczniu ubiegłego roku, troska o innych jest o wiele ważniejsza niż ceremonia religijna, więc nie będzie się zbytnio martwił. Prawdziwą religią Bergoglio jest kult ludzkości, a katolickie elementy zewnętrzne – te nieliczne, które wciąż pozostają w posoborowej religii– służą po prostu jako wygodne zasłony.
https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/02/szurniety-franciszek-sowo-boze-prowadzi.html
https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/03/franciszek-twierdzi-ze-ze-traktowanie.html
W każdym razie ludzie, którzy nie dbają o to, czy lody będą wewnątrz lub na zewnątrz Bazyliki Matki Bożej Większej, mogą być zainteresowani czymś innym dostępnym teraz w Rzymie.
Watykańskie Biuro Filatelistyczne i Numizmatyczne często bije monety okolicznościowe, a w maju tego roku do jego oferty dodano dość interesującą pozycję: monety upamiętniające zastrzyki kowidowe (patrz zdjęcie tytułowe powyżej).
Poniższy opis produktu znajduje się na oficjalnej stronie internetowej:
Seria składa się z ośmiu monet z rewersem opatrzonych takimi samymi właściwościami technicznymi dla wszystkich krajów uczestniczących we wspólnej walucie europejskiej. Awers przedstawia herb papieża Franciszka, władcy Watykanu, napis „Watykan” i dwanaście gwiazd. Seria jest dostępna w dwóch wersjach: pierwsza ze srebrną monetą 20 euro, a druga ze złotą monetą 50 euro. Srebrna moneta 20 euro, zaprojektowana przez Chiarę Principe, poświęcona jest aktualnemu tematowi, który jest bardzo bliski sercu papieża Franciszka: zabiegom mającym na celu przeciwdziałanie pandemii i potrzebie wyszczepienia. Moneta przedstawia lekarkę, pielęgniarkę i młodą osobę, która jest gotowa na przyjęcie szczepionki. Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał znaczenie wyszczepień, przypominając, że opieka zdrowotna jest „moralnym obowiązkiem” i ważne jest, aby „kontynuować wysiłki na rzecz uodpornienia nawet najuboższych narodów”. ...
Przyjrzyjmy się bliżej temu cacuszku:
Hiszpańskojęzyczny sedewakantystyczny blog Miles Christi Resístens poczynił tutaj bardzo ważną obserwację. Spójrzcie na młodzieńca, który dostaje strzał. Palec wskazujący jego lewej ręki jest celowo skierowany i wskazuje na cyfrę zero w liczbie 20. To oczywiście nie jest przypadek, ale zostało celowo zaprojektowane w ten sposób. Pytanie brzmi: dlaczego? Jakie to ma znaczenie?
Nie wyznajemy, że znamy odpowiedź, ale chcemy podzielić się tym, co Miles Christi Resístens ma do powiedzenia na ten temat:
Jak powiedział Machiavelli: „Myśl źle, a będziesz miał rację” i w tym przypadku odnosi się to doskonale: zero jest zawoalowanym odniesieniem do ouroborosa (z greckiego οὐροβóρος [ὄφις], „[wąż], który zjada swój ogon”), symbol oznaczający odwieczny cykl rzeczy lub daremny wysiłek.
(„Noticias de la Numismática Vaticana”, Miles Christi Resístens, 15 czerwca 2022 r.)
Jeśli słowo ouroboros wydaje ci się znajome, być może dlatego, że wspomnieliśmy w poprzednim poście, że pogańskie logo niedawnej podróży Franciszka do Kanady wygląda niczym ouroboros.
https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/06/udostepniono-oficjalne-logo-wycieczki.html
Post Miles Christi Resístens wyjaśnia:
Ouroboros jest symbolem obecnym w wielu starożytnych kulturach, od Egiptu po Chiny, od Skandynawii po Benin (a stamtąd do religii afro-karaibsko-brazylijskich), ale który dotarł do naszych czasów dzięki masonerii poprzez alchemię i gnostycyzm.
Tak więc to, na co wskazuje młody człowiek na watykańskiej monecie, to panowanie antychrysta, którego symbolem jest reżim koronowej szczepionki (nawiasem mówiąc, nadal obowiązujący w Watykanie [od 15 czerwca 2022 r.]). Ale z drugiej strony, być może jest to zawoalowane wyznanie, że wysiłek koronaszczepionek był bezużyteczny, ponieważ najpierw powiedzieli, że będą dwie dawki, potem trzy, potem cztery... A WSZYSTKO PO TO, ABY W KOŃCU POWIEDZIEĆ TAK JAK POWIEDZIELI, ŻE NIE ZAPOBIEGA ONA ZARAŻENIU (i milczeć, ŻE ZABIJA WIĘCEJ LUDZI NIŻ TYLU, ILU UDAJE, ŻE RATUJE). KTO CZYTA, NIECH ZROZUMIE...
To ciekawa interpretacja. Ale niezależnie od tego, czy poprawna, czy nie, fakt, że ouroboros ma znaczenie w masonerii, jest potwierdzony przez tę masońską stronę internetową.
Każdy, kto wątpi, że Watykan faktycznie wybił takie koronoszczepionkowe monety, jest zachęcany do zajrzenia na oficjalną stronę internetową i zobaczenia tego na własne oczy. Sprzedają je nawet online (choć wydaje się, że obecnie nie ma ich w magazynie - czy to dobry czy zły znak?).
Modernistyczny watykański dział znaczków i monet nie jest jednak obcy kontrowersjom. W niezbyt odległej przeszłości Biuro Filatelistyczne i Numizmatyczne wydało monetę „Matki Ziemi” – najwyraźniej po to, aby dać Gai to, co należy do Gai – a także znaczek pocztowy upamiętniający Marcina Lutra z okazji 500. rocznicy protestanckiej tak zwanej „reformacji”. Uważają go przecież za „świadka Ewangelii”.
Ale my, tradycyjni katolicy, jesteśmy protestantami i poganami, prawda?
https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/08/franciszek-ostrzega-tradycjonalizm-jest.html
Nie moglibyście sobie tego wymyślić.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz