Synod idzie pod Wielki Namiot: Watykan publikuje dokument roboczy na następną fazę synodalną
28 października 2022 r.
Tłumaczenie polskie za:
https://novusordowatch.org/2022/10/synod-goes-big-tent-working-document-released/
Cytaty z Pisma Świętego zaczerpnięte z Biblii Wujka (1962)
„Circus Roncalli” zaprasza!
(UWAGA: NIE jest to oficjalny obraz synodalny)
Ziemia drżała wczoraj, gdy Watykan zorganizował konferencję prasową, aby przedstawić to, na co cały świat czekał z zapartym tchem: 56-stronicowy Dokument Roboczy Fazy Kontynentalnej ach-jakże-błogosławionego Synodu o Synodalności.
Pełny dokument, który jest ozdobiony dziecinnie głupimi dziełami sztuki malowanymi kredkami, można pobrać w pięciu różnych językach ze strony internetowej Synodu:
- Dokument roboczy dla Etapu Kontynentalnego (Synod.va)
(w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, portugalskim)
Dokument składa się ze 109 ponumerowanych akapitów i jest podzielony na różne rozdziały i podrozdziały. Przeglądając strony, znajdujemy tak ekscytujące nagłówki, jak „Słuchanie, które staje się witaniem”, „Komunia, uczestnictwo i współodpowiedzialność”, „Zarządzanie napięciami: odnowa i pojednanie” oraz, nie zapominajmy, „Synodalny styl celebracji”.
„Rozszerz przestrzeń twego namiotu” to motto z Pisma Świętego na górze strony tytułowej. Jest to cytat z Izajasza 54:2 [Z Biblii Wujka: „Rozprzestrzeń miejsce namiotu twego”] i prawdopodobnie zostanie użyty jako biblijny pretekst do włączenia do całej ich „bogatej różnorodności” tych, których dotychczas „wykluczali” - i wszyscy możemy się domyślać, o kogo chodzi. Tradycyjna katolicka Biblia Haydocka wyjaśnia, że rozdział 54 proroka Izajasza jest proroctwem o poganach wchodzących do Kościoła przyszłego Nowego Przymierza, z tego powodu „namiot” musi zostać rozprzestrzeniony: „Poganie, którzy przedtem byli bezpłodni, będą się rozmnażać w Kościele Chrystusowym, od którego Boże miłosierdzie nigdy nie odejdzie”, mówi streszczenie tego rozdziału. To jest rodzaj włączenia, o którym mówi prorok.
Interesujące jest to, że Watykan zawsze używa Pisma Świętego bardzo selektywnie, tylko tych części, które mogą zawłaszczyć, aby posunąć naprzód bergogliańską agendę. Na przykład jest inny fragment Pisma Świętego, który mógłby być mottem Synodu, ale chyba wiemy, dlaczego go nie wybrali: „To mówi Pan: Stańcie przy drogach i patrzcie, a pytajcie się o ścieżki stare, która jest droga dobra, i chodźcie nią, a znajdziecie ochłodę duszom waszym...” (Jr 6:16).