16 grudnia 2020 r
Coroczny cud się nie zdarza…
Zły znak : krew św. Januarego nie zamienia się w płyn w Neapolu
AKTUALIZACJE 16 grudnia - 20 21:42 UTC:
• Okazuje się, że 12 grudnia Franciszek właśnie przyjął rezygnację „kardynała” Sepe i zastąpił go panem Domenico Battaglia na stanowisku arcybiskupa Neapolu Novus Ordo
• Pojawił się kolejny film przedstawiający niewystąpienie cudu (YouTube) https://www.youtube.com/watch?v=N7zAcll0ZZk&feature=emb_title
• Został również wydany kolejny film (Napoli Today) https://www.napolitoday.it/cronaca/sangue-san-gennaro-non-sciolto-miracolo-video.html
• Włoski Napoli Today opublikował dzisiaj post o niepowodzeniu cudu
• Poniższy artykuł został zaktualizowany w celu odzwierciedlenia najnowszych informacji
________________________________________
Włoski dziennik Il Mattino donosi, że oczekiwany cud skroplenia krwi biskupa-męczennika św. Januariusza (zm. 305) w dniu 16 grudnia każdego roku tym razem nie miał miejsca.
Zwykle zaschnięta krew, która jest przechowywana w podobnym do kolby relikwiarzu w katedrze diecezji Neapolu (Neapolu), której jest patronem, staje się płynna trzy razy w roku w bardzo określone dni: w sobotę przed pierwszą niedzielą w maju; 19 września, w święto św. Januariusza; i 16 grudnia, jednak w rzadkich przypadkach krew nie upłynie, jak to się stało dzisiaj. Historycznie rzecz biorąc, taka porażka była zwiastunem zbliżającej się katastrofy.
Il Mattino opublikował klip wideo z ceremonii, podczas której oczekiwano, że krew świętego się skropliła:
Chociaż ludzie w katedrze mieli nadzieję, że cud może wydarzyć się później tego dnia, o godzinie 18:30 czasu lokalnego, tak się też nie stało.
Ostatni raz, gdy krew nie upłynniła się, miał miejsce 16 grudnia 2016 r., Rok, w którym we Włoszech wstrząsnęły liczne trzęsienia ziemi, skupione wokół Nursji, miejsca narodzin św. Benedykta, ojca zachodniego monastycyzmu. Ostatnie takie trzęsienie ziemi zniszczyło bazylikę zbudowaną w miejscu, gdzie prawdopodobnie urodził się święty i jego siostra bliźniaczka św. Scholastyka.
Trzęsienie ziemi z 23 listopada 1980 roku - roku, w którym zaschnięta krew św.Januariusza nie skropliła się 19 września - było niszczycielskie, jak pokazują poniższe linki:
• Trzęsienie ziemi w Irpinia we Włoszech, 1980 (film) https://www.youtube.com/watch?v=bgc95rQbELA&ab_channel=PinoBiancardo
• Szok, który zmienił Włochy (wideo) https://www.youtube.com/watch?v=Fu6fKilKhO8&ab_channel=GiuseppeTancredi
• 23 listopada 1980: Południowe Włochy wstrząśnięte trzęsieniem ziemi (ten dzień w historii) https://www.history.com/this-day-in-history/southern-italy-rocked-by-earthquake
Również w 2016 roku Neapol został dodany do listy miast zagrożonych wybuchem Wezuwiusza, który jest uważany za najniebezpieczniejszy wulkan na świecie. 16 grudnia jest historycznie związany ze świętym Januariuszem i wybuchem wulkanu Wezuwiusza w 1631 roku, jak wspomniano w powyższym raporcie prasowym.
Jeśli chodzi o ceremonię związaną ze zwykłym upłynnianiem się krwi świętego, Encyklopedia Katolicka z 1910 r. Opisuje, co się dzieje w następujący sposób:
W ten sposób można krótko opisać to, co faktycznie się dzieje: w srebrnym relikwiarzu, który kształtem i rozmiarem przypomina nieco małą lampę karetki, zamknięte są dwie fiolki. Mniejszy z nich zawiera tylko ślady krwi i nie musi nas tutaj dotyczyć. Większa, która ma kształt małej kolby o wysokości czterech cali i średnicy około dwóch i ćwierć cala, jest zwykle raczej w ponad połowie wypełniona ciemną i stałą masą, całkowicie nieprzezroczystą, gdy jest trzymana pod światło i ukazuje brak przemieszczenia, gdy relikwiarz jest odwrócony do góry nogami. Obie kolby wydają się być tak zamocowane w komorze latarni relikwiarza za pomocą jakiejś twardej gumowatej substancji, że są hermetycznie zamknięte. Co więcej, ze względu na fakt, że ciemna masa w kolbie jest chroniona przez dwie grubości szkła, przypuszczalnie, ale niewielki wpływ ma na nią temperatura otaczającego powietrza. Osiemnaście razy w roku, tj. (1) w sobotę przed pierwszą niedzielą maja i osiem następnych dni, (2) w święto św. Januariusza (19 września) i podczas oktawy oraz (3) w dniu 16 grudnia na ołtarzu odsłonięto srebrne popiersie, które prawdopodobnie zawierało głowę św. Januariusza, a właśnie opisany relikwiarz zostaje podniesiony i trzymany przez kapłana (officiant – przyp tłum) na oczach zgromadzenia. Ludzie odmawiają modlitwy, błagając, by cud mógł się wydarzyć, a grupa biednych kobiet, zwanych „zie di San Gennaro” (ciotki św. Januariusa), szczególnie rzucają się w oczy swoim zapałem, a czasem kiedy cud jest opóźniony przez przesadę ich błagań.
Kapłan (officiant – przyp tłum) zwykle trzyma relikwiarz za końce, nie dotykając szkła i od czasu do czasu odwraca go do góry nogami, aby zauważyć, czy w ciemnej masie zamkniętej w fiolce wyczuwalny jest jakikolwiek ruch. Po przerwie o różnym czasie trwania, zwykle nie krótszej niż dwie minuty lub dłuższej niż godzina, masa stopniowo oddziela się od ścianek ampułki, stając się płynną i o mniej lub bardziej rubinowym zabarwieniu, a w niektórych przypadkach do spieniania i bulgotania, zwiększając objętość. Następnie urzędnik ogłasza „Il miracolo é fatto”, odśpiewuje się Te Deum i relikwiarz zawierający skroploną krew kładzie się na poręczy ołtarza, aby wierni mogli oddać cześć, całując naczynie zawierające. Rzadko kiedy upłynnianie nie miało miejsca na ekspozycjach majowych lub wrześniowych, ale na tej z 16 grudnia masa częściej pozostaje w stanie stałym.
(The Catholic Encylopedia, s.v. »St. Januarius«)
Warto wiedzieć, że 16 grudnia to także dzień przed świętami bluźnierczego antypapieża Franciszka. Jutro skończy 84 lata.
Mówiąc o Franciszku, w dniu 21 marca 2015 r., W święto św. Benedykta, doszło do dziwacznego zdarzenia z udziałem krwi św. Januariusza, podczas gdy „papież” Franciszek odwiedził katedrę w Neapolu i ucałował relikwię: zaschnięta krew niespodziewanie się roztopiła, ale tylko częściowo, co, po odnotowaniu przez „arcybiskupa” Crescenzio Sepe, spowodowało, że Franciszek zawołał: „Biskup właśnie ogłosił, że krew się rozpuściła. Widzimy, że święty kocha nas tylko w połowie ”. Niektóre media donosiły później, z przymrużeniem oka, że Franciszek dokonał „połowy cudu”:
• Krew św. Januariusa skrapla się podczas wizyty Franciszka w Neapolu (Catholic Herald) https://catholicherald.co.uk/blood-of-st-januarius-liquifies-during-franciss-visit-to-naples/
• Pope Blood „Half-Miracle”: Pontiff’s Kiss częściowo upłynnia suszoną próbkę (Newsmax) https://www.newsmax.com/TheWire/pope-blood-half-miracle/2015/03/24/id/634187/
• Biskup neapolitański twierdzi, że „pół cud”, gdy papież jest w mieście (Reuters) https://www.reuters.com/article/us-pope-naples-blood-idUSKBN0MH0MK20150321
Na marginesie przypominamy, że jest to ten sam Franciszek, który zwykle odmawia przyklęknięcia lub uklęknięcia przed tym, co, jak twierdzi, jest Ciałem i Krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa. I oczywiście wiemy, że tak jak nie może być pół-świętych ani pół-papieży, tak samo nie może być pół-cudów.
Dwa lata temu, 19 września 2018 r. „Kardynał” Sepe z Neapolu zachorował, odprawiając ceremonię cudownego upłynnienia krwi św. Januariusza: „… nie był w stanie wynieść ampułki ze świeżo upłynnioną krwią świętego na plac, aby pokazać zgromadzonych dostojników i mieszkańców miasteczka ”, donosi włoska ANSA.
12 grudnia 2020 r. Franciszek mianował nowego „arcybiskupa” Neapolu, pana Domenico Battaglia. Jest człowiekiem od sercu fałszywego papieża, a we Włoszech znany jest jako „Bergoglio z południowych Włoch”.
Módlmy się do św. Januariusza, aby bez względu na to, że nie wystąpił cud krwi, ludzie ostatecznie odrzucą roszczenie Franciszka do papiestwa i nawrócą się na prawdziwą katolicką wiarę wieków. Obyśmy wszyscy szczerze odpokutowali za swoje grzechy i zwrócili się do Boga z wiarą, nadzieją i miłością.
Tłumaczenie polskie za https://novusordowatch.org/2020/12/bad-omen-saint-januarius-blood-fails-to-liquefy/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz