Strony

wtorek, 16 marca 2021

Franciszek przywraca pastorał - „Wygięty Krzyż”

 

Franciszek przywraca pastorał - „Wygięty Krzyż”

7 kwietnia 2013

 

To była tylko kwestia czasu…

 

To musiało się wydarzyć. Pan Jorge Bergoglio - którego świat nazywa „papieżem Franciszkiem” - przywrócił odrażający pastorał „Wygięty Krzyż” (czasami nazywany „Złamanym Krzyżem”), po tym jak Benedykt XVI  porzucił go. Blog Rorate Caeli zawiera tę historię.

https://rorate-caeli.blogspot.com/2013/04/the-return-of-scorzelli-staff.html

Ferula „wygiętego krzyża”, czyli laska, która jest ohydnym przedstawieniem krucyfiksu, pokazuje nieskromnie rozłożone nogi naszego Pana i belki poprzeczne są raczej wygięte niż wyprostowane. Poniższe zdjęcia pokazują, że ten „krucyfiks” jest rzeczywiście odpychający, hańbiący Chrystusa i nie wzbudzający pobożnych myśli:

 [ZDJĘCIE]

Ten złowieszczo wyglądający krzyż został zaprojektowany przez Włocha Lello Scorzelli (1921-1997) w latach sześćdziesiątych - jak się domyślacie - i został wprowadzony - jak się domyślacie - przez „papieża” Pawła VI (Giovanni Battista Montini), który użył go do po raz pierwszy na zakończenie zbójeckiego synodu modernistycznego, znanego jako „Sobór Watykański II”, 8 grudnia 1965 r. W rzeczywistości, w 1963 r. Paweł VI dał Scorzeliemu stałą pracę w Rzymie, aby zaprojektował tę i inną „sztukę” dla Watykanu. Oto zdjęcie Pawła VI z bezbożnym krzyżem, który czasami jest kpiąco nazywany „pokręconą jaszczurką”:

[ZDJĘCIE]

Bluźnierczy krzyż Scorzelliego jest uderzająco podobny do krucyfiksu narysowanego przez belgijskiego „artystę” Alberta Servaesa (zm. 1966) w ramach jego „stacji drogi krzyżowej”, które zostały potępione przez Kościół w 1921 roku za papieża Benedykta XV. Zwróć uwagę w szczególności na wiszącą głowę i zgięte nogi:

 https://idlespeculations-terryprest.blogspot.com/2008/02/banning-of-stations-of-cross.html

[ZDJĘCIE]

Uderzające podobieństwo do krzyża Scorzelli:

[ZDJĘCIE]

„Ukrzyżowanie” Servaesa, potępione przez Święte Oficjum w 1921 roku

(Pełny dekret Świętego Oficjum potępiający te rysunki, datowany na 30 marca 1921 r., Można znaleźć w oryginalnej łacinie tutaj).

https://web.archive.org/web/20151029095555/http:/fidesetforma.blogspot.com/2013/04/quando-il-santuffizio-condannava.html

11 września 1670 r. Za papieża Klemensa X Święte Oficjum zabroniło wykonywania krucyfiksów „w formie tak szorstkiej i bezmyślnej, w postawie tak nieprzyzwoitej, z rysami tak zniekształconymi przez żal, że wywołują raczej odrazę niż pobożną uwagę” (cytowane przez Jacquesa Maritaina, Przemówienie do Journées d'Art Religieux, 23 lutego 1924). Przyczyna tego zakazu nigdy nie była bardziej oczywista niż teraz, teraz, gdy Kościół Vaticanum II spędził dziesięciolecia lekceważąc ten dekret i zlecił, promował, dopuszczał i tolerował najbardziej plugawe modernistyczne pokazy „sztuki” religijnej na całym świecie.

Ponadto nieprzyzwoity krucyfiks Scorzelliego ma również coś wspólnego z heretyckimi krucyfiksami jansenistów:

 [ZDJĘCIE]

Krucyfiks ołtarzy jansenistów (heretycki i potępiony)

Tak zwany „krucyfiks jansenistyczny” jest zdefiniowany jako „krucyfiks”, w którym ramiona naszego Pana nie są wyciągnięte pod kątem prostym do Jego świętego ciała, ale są zwisające z poprzeczką równolegle do pionowej części krzyża. Symbolika rozciągniętych ramion jest taka, że ​​Chrystus umarł za wszystkich ludzi; krzyż jansenistyczny, że Chrystus umarł tylko za wybranych ”(Frederick George Lee, A Glossary of Liturgical and Ecclesiastical Terms, s.v.„ Crucifix, Jansenist ”[Londyn: Bernard Quaritch, 1877], s. 103). (Nie należy tego mylić z kwestią „za wielu” i „za wszystkich” w Kanonie Mszy - Katechizm Soboru Trydenckiego wyjaśnia: „… jeśli spojrzymy na jego wartość, musimy wyznać, że Odkupiciel przelał Swoją krew dla zbawienia wszystkich, ale jeśli spojrzymy na owoc, który z niego otrzymała ludzkość, z łatwością stwierdzimy, że nie należy on do wszystkich, ale do wielu ludzi ”).

Kiedy Paweł VI zmarł w 1978 roku, jego następca Jan Paweł I zachował pastorał, a Jan Paweł II używał go częściej niż ktokolwiek inny. Benedykt XVI również go używał, choć nie tak często. Więcej zdjęć można znaleźć na Pinterest.

https://www.pinterest.com/99flyboy/scorzelli-crucifix/

Niestety, ohydny krzyż Scorzelliego jest również przymocowany do wielu różańców wśród Novus Ordo i prawdopodobnie nawet niektórzy tradycyjni katolicy używają go nieświadomie, nie zdając sobie sprawy, jak wielka jest to zniewaga dla Naszego Pana.

To dość wymowne, że spośród wszystkich pięknych i prawdziwie katolickich krucyfiksów i pastorałów, jakich mogliby użyć papieże II Soboru Watykańskiego, używają obrzydliwego i odrażającego Wygiętego Krzyża, ale to nie przypadek: jest to zdecydowanie odpowiedni symbol dla złowrogiego kościoła Vaticaum II, który wyszydził Chrystusa, upokorzył Go, zdradził Go, podeptał Go, nienawidzi Go, naucza herezji i przedstawia światu zniekształconą i wypaczoną wiarę, która jest odpychająca dla prawdziwych katolików.

 

 

Tłumaczenie polskie za:

https://novusordowatch.org/2013/04/francis-brings-back-bent-cross/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz